Nasza szkoła znajduje się w kompleksie ICDS, co zapewnia uczniom szeroki dostęp do wielu obiektów, takich jak aula, basen, boisko i hala sportowa. Część dydaktyczna to nowocześnie urządzone sale i pracownie. W szkole są trzy pracownie językowe - w tym laboratorium, dwie pracownie komputerowe oraz bogato wyposażone w zestawy multimedialne sale lekcyjne. Wszystko to zapewnia naszym uczniom zróżnicowane możliwości dostępu do wiedzy. Spośród dodatkowych języków obcych można wybrać język niemiecki lub francuski.

W ramach sportów uczniowie mają do wyboru piłkę nożną, pływanie, rekreację i gry zespołowe. W szatni każdy uczeń ma swoją szafkę. Cały budynek poddany jest ciągłemu monitoringowi, w związku z czym, kadra pedagogiczna może na bieżąco obserwować miejsca, w których znajdują się uczniowie i czuwać nad ich bezpieczeństwem. Aby ułatwić rodzicom szybki dostęp np. do wyników nauczania, informacji o terminach i tematyce prac klasowych, frekwencji oraz wszystkich ważnych wydarzeniach z życia szkoły, wprowadzony został dziennik elektroniczny. Zyskał on pozytywną opinię wśród dotychczasowych użytkowników, zarówno rodziców jak i uczniów.

Szkoła wspiera również uczniów z dysfunkcjami i problemami w nauce, oferując różnego rodzaju zajęcia z terapii i socjoterapii. Zawsze przed egzaminami gimnazjalnymi uczniowie mogą skorzystać z zajęć antystresowych, które pomagają opanować emocje przed tak ważnym egzaminem. W szkole działa sklepik ze zdrową żywnością. Jest także możliwość kupienia obiadów w stołówce w ICDS-ie.