ROK SZKOLNY 2016/2017

Biuletyn Kusy to nowy rozdział w dziennikarskiej historii gimnazjum. To projekt skierowany do uczniów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z pisaniem. To również doskonałe miejsce do kontynuowania pisarskich poczynań. Jeżeli więc chcesz zacząć publikować swoje teksty lub zdjęcia - to miejsce jest zdecydowanie dla ciebie. W trakcie naszych spotkań chcemy pokazać jak wygląda praca w prawdziwej redakcji dziennikarskiej. Prawdą jest jednak, że celem nadrzędnym jest dobra zabawa. W planach mamy wspólne wyjścia do teatru, kina oraz różnych innych miejsc kultury. Współcześnie zapominamy jak ważną rolę pełni kultura w naszym życiu.
Biuletyn Kusy to miejsce dla was  - dlatego czekamy na wasze rysunki, zdjęcia, komiksy, wiersze, felietony i opowiadania. Wystarczy, że prześlecie je na nasz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom wkrótce znajdziecie nas również na facebooku oraz przygotowywanej na tą okazję stronie internetowej.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Po dość długim czasie uśpienia nasza gazetka, jak Feniks z popiołów, powraca do życia z nowym zespołem i nowymi tematami - ciekawostkami z życia szkoły, gminy oraz szynszyli. Od teraz będzie całkiem NASZA! Znajdziecie w niej NASZE artykuły i NASZE zdjęcia. Na początek wykonywane przez redakcję, lecz za chwilę również - mamy nadzieję - waszego autorstwa. Wystarczy, że prześlecie je na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możecie wysyłać do nas również rysunki, komiksy, wiersze, felietony czy opowiadania. Czekamy na wszystko, co chcielibyście zobaczyć i przeczytać w JANUSZKACH.

Miłej lektury i oczywiście - wyczekujcie kolejnych numerów!

1. Gazeta pierwsza

2. Święto Zmarłych

3. Rozprawka - Krzyżacy

4. I znów to samo

5. Człowiek zagadka grudzień 2015 r.

6. Wiedza całkowicie zbędna

7. Szynszyle grudzień 2015