WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Witamy w nowym roku szkolnym. Przed uczniami kolejne wyzwania w ramach pracy w wolontariacie szkolnym. Zapraszamy wszystkich chętnych, którym nie jest obca bezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka.

To nasz Samorząd Uczniowski decyduje, czym żyje nasza szkoła – Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach. Planując swoje działania, organizując imprezy szkolne, różnego rodzaju konkursy i zabawy, Samorząd zawsze pamięta o tym, aby były one atrakcyjne dla uczniów.

A oto cele, które wyznaczył sobie Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 im. J. Kusocińskiego w Łomiankach:

• włączanie wszystkich uczniów w życie szkoły
  • obrona praw ucznia
  • reprezentowanie społeczności uczniowskiej i spraw danej klasy lub uczniów
  • wykonywanie zadań na rzecz szkoły
  • organizowanie imprez szkolnych
  • działalność charytatywna, wolontariat.

Zgodnie z tradycją, co roku odbywają się wybory do samorządu. Oto kryteria, które musieli spełnić kandydaci:

• odpowiednie zachowanie i postawa kandydującego podczas kampanii i samych wyborów
  • opinia opiekuna Samorządu Uczniowskiego
  • opinia grona pedagogicznego oraz ilość głosów podczas wyborów

AKTUALNY  SKŁAD  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO

Opiekunowie:

p. Ewa Dąbrowska (pedagog szkolny), p. Małgorzata Cybulska (psycholog szkolny) Przewodnicząca:

Olga Sawczuk kl. III A

4. Julia Banaszek I B
  5. Helena Jarucka I G

Gratulujemy!!!!

Przewodniczący klas należą do Samorządu Uczniowskiego. Są to:

1a   Agnieszka Reinhard

1b   Michał Saturski

1c   Natalia Łaniewska

1d   Małgorzata Durda

1e   Iga Zasłonka

1f   Julia Umiastowska

1g   Julia Sokołowska

2a   Stanisław Frelik

2b   Klaudia Fabisiak

2c   Bartosz Lewin

2d   Natalia Jurkowska

2e   Piotr Zawadzki

2f   Julia Wieteska

3a   Olga Sawczuk

3b   Filip Malinowski

3c   Paweł Janasz

3d   Bartłomiej Mamcarz

3e   Klaudia Kowalska

Z dumą przedstawiamy akcje, które zorganizowaliśmy w obecnym 2016/2017 roku szkolnym:

Rozstrzygnięcie  konkursu na najładniej przystrojoną salę

I miejsce – sala 120 (klasa Ib)

II miejsce – sala 33 (klasa If)

III miejsce – sala 122 (klasa IIa)

Wyróżnione sale

sala 135 - klasa IIIa

sala 35 – klasa IIId

sala 129 – klasa Ia

sala 130 – klasa Ig

Gratulujemy zwycięzcom!

Za wkład pracy otrzymają słodycze.

Pozostałe klasy nagrodzimy dyplomami.

Zbiórka żywności w „Biedronkach”

Okres świąt Bożego Narodzenia skłania wielu ludzi do pomyślenia o innych i organizowania pomocy dla najuboższych. Nasi uczniowie zawsze bardzo chętnie włączają się w takie akcje. W sobotę 11 grudnia uczennice kasy 3 C odpowiedziały na apel „Caritas” działającej przy parafii św. Małgorzaty w Łomiankach i włączyły się do akcji zbierania żywności w sklepach „Biedronka”.

Dziewczynki zachęcały kupujących do wsparcia akcji oraz pakowały zebrane produkty. Efekty zbiórki przerosły oczekiwania organizatorów i w znacznym stopniu pomogą im przygotować paczki dla najuboższych rodzin z terenu Łomianek. Za ciężką pracę i poświęcony czas wolontariuszkom dziękujemy – organizatorzy i opiekun grupy.

B. Zięba

Wolontariat WOŚP

Wolontariusze zadeklarowali chęć udziału w WOŚP. Lista ochotników jest długa i uczniowie są w trakcie dopełniania formalności. Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku na stronie poświęconej WOŚP Łomianki. Zapraszamy do przyłączenia się. :-)

"Góra grosza"

Nasze gimnazjum, jak co roku, przystąpiło do akcji „Góra grosza”. Pieniądze zbierali uczniowie wszystkich klas do 9.12.2016r. Trwa liczenie monet. Dla klasy, która zebrała najwięcej pieniędzy przewidujemy nagrodę.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Aby poczuć atmosferę świąt uczniowie przystroili choinki na holu szkolnym i w pokoju nauczycielskim. Trwa też konkurs na najpiękniej udekorowaną salę. Rozstrzygnięcie 19.12.2016 (poniedziałek). Przewidziana jest nagroda.

Świąteczna zbiórka żywności w Auchan w Łomiankach

Wielkie brawa dla wolontariuszy!!!

Po raz kolejny przyłączyli się do zbiórki żywności organizowanej przez Bank Żywności w dniach 25 - 26.11.2016 roku. To ciężka, ale satysfakcjonująca praca. A pomoc innym - bezcenna.
Tym razem i rodzice przyłączyli się do pomocy. :-)

Halloween to Święto obchodzone jest 31 października, a jego historia sięga dawnej tradycji Celtów, zamieszkujących niegdyś tereny Anglii, Szkocji, Irlandii, Walii i płn. Francji. Pochodzi ono z ceremonii celtyckich kapłanów, zwanych druidami, którzy wierzyli, że w ostatnim dniu roku  (31 października wg ich kalendarza ) duchy zmarłych odwiedzają ziemię.

30 października w naszej szkole po raz kolejny świętowaliśmy Halloween. Organizatorami imprezy był Nasz Samorząd.

Tego dnia do naszej szkoły zamiast zwykłych kujonów przyszli: Magda Gessler, Barack Obama, wilk, jednorożec i inne fantastyczne istoty.

Każda klasa wylosowała inny temat kostiumów. Tego dnia na szkolnych korytarzach było dużo śmiechu. Nauczyciele dostali zakaz organizowania kartkówek, nie mogli nikogo pytaćJ

Za rok pooooowtaaarzaaamyyy!!!

Najciekawsze kostiumy 2016:

11.09. 2016 r. – RAJD ROWEROWY

To już 16 edycja rajdu. Nie mogło zabraknąć na nim wolontariuszy z naszego gimnazjum. Uczniowie pomagali w rejestracji uczestników, dbali o to, by każdy cyklista otrzymał wodę dla ochłody i pieczoną w ognisku kiełbaskę. Pogoda i uczestnicy dopisali, było dużo pracy.  :-)

Ewa Dąbrowska

23.09 – 24.09. 2016 r. – ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W RAMACH AKCJI BANKU ŻYWNOŚCI SOS

Po raz kolejny wolontariusze naszego gimnazjum nie zawiedli. Z zapałem uczestniczyli w zbiórce żywności dla dzieci, w ramach akcji Banku Żywności  w Auchan w Łomiankach. Darczyńców było wielu, kilkanaście sklepowych wózków zostało zapełnionych żywnością. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy pomóc ubogim dzieciom. Kolejna taka akcja już w listopadzie. :-)

Ewa Dąbrowska

Marzena Kuriata