cytat

 
 
 

 

PEDAGOG SZKOLNY

 Ewa Dąbrowska

tel. 22 751 56 10

 

 1

poniedziałek

       8.00 – 15.15

2

wtorek

       8.00 – 15.00

 3

środa

       8.00 – 15.00

 4

czwartek

       8.00 – 15.00

 5

piątek

       8.00 – 14.15

 Agnieszka Petruczenko

 1

poniedziałek

       13.00 – 15.00

2

wtorek

       12.00 – 15.00

 3

środa

       11.15 – 14.30

 4 piątek

      11.15 – 14.30

GODZINY PRACY PSYCHOLOGA

 

Małgorzata Cybulska

 

Pokój nr 46

 

PONIEDZIAŁEK – 9.30 – 15.30

WTOREK – 9.30 – 15.30


W naszym gimnazjum uczniom oferujemy pomoc pedagogiczną oraz psychologiczną w zakresie:

- rozpoznawania indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowania przyczyn niepowodzeń szkolnych,

- integrowania zespołów klasowych w klasach pierwszych,

- współpracy z uczniami, rodzicami i nauczycielami w celu zgromadzenia dokumentacji psychologicznej i w związku z tym dostosowanie wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb uczniów,

- organizacji opieki i pomocy materialnej dla uczniów potrzebujących (m.in. stypendia szkolne, dofinansowanie do zakupu podręczników, bezpłatne obiady)

 

 

Pedagodzy szkolni współpracują z:

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczną w Dziekanowie Leśnym 

http://www.ppp10.waw.pl

Ośrodek Pomocy Społecznej i Caritas

http://www.opslomianki.pl

Urząd Miasta

http://www.lomianki.pl

Policja, Straż Miejska

http://kppbabice.policja.waw.pl

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

http://www.pcpr.pwz.pl/osoby_nie.php

 

Nasze działania mające na celu pomoc Naszym uczniom w dobrych wyborach życiowych: 

Archipelag skarbów!

Na przełomie maja i czerwca 2016r. odbył się cykl wykładów pt: ,,Archipelag Skarbów” których celem było przygotowanie młodzieży do dorosłego życia. Zajęcia prowadzone były przez czwórkę pedagogów i psychologów ( tzw: trenerów ) z różnych zakątków Polski.

 

 

Więzienie – stracony czas

17 czerwca 2016 r. odbyło się spotkanie naszych uczniów z przedstawicielami Policji i Służby Więziennej w ramach programu „Więzienie – stracony czas”. Uczniowie obejrzeli film nakręcony na podstawie akt spraw prowadzonych w Sądzie Rejonowym wydział rodzinny.

 

 


Drodzy Rodzice!

W szkolnym życiu dzieci ważna jest rola rodziców, dlatego każdy z Państwa jest w naszym gabinecie mile widziany. Chętnie poznajemy rodziców naszych uczniów. Wierzymy, że pełen ciepła, wzajemnego zaufania i szacunku dialog z Państwem pomoże nam lepiej i efektywniej wspierać Państwa dzieci.

 

  W gimnazjum oferujemy następujące zajęcia specjalistyczne:

 

Terapia pedagogiczna

Marzena Kuriata

 

            Terapia pedagogiczna, zwana dawniej reedukacją lub zajęciami korekcyjno - kompensacyjnymi, to specjalistyczne działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi.

W naszej szkole terapię pedagogiczną prowadzi się w formie indywidualnych oraz grupowych zajęć korekcyjno – kompensacyjnych (grupy od 2 do 5 uczniów). Zajęcia odbywają się zwykle raz w tygodniu, w czasie dogodnym dla uczniów (w godzinach porannych lub popołudniowych). Zajęcia prowadzi nauczyciel posiadający przygotowanie w zakresie terapii pedagogicznej.

Zajęcia rewalidacyjne

 

Aleksandra Bołcun

Oksana Kotormus

 

 Uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego mają możliwość uczestniczenia w zajęciach rewalidacyjnych. Zajęcia rewalidacyjne zorganizowane są w formie zajęć indywidualnych i odbywają się dwa razy w tygodniu. Są one prowadzone przez nauczycieli wspierających działających w klasie, do której uczęszcza dziecko. Każdorazowo prowadzone są po wnikliwej analizie zaleceń zawartych w orzeczeniu, po dokonaniu Wielospecjalistycznej oceny funkcjonowania ucznia i opracowaniu Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego.

 

Zajęcia socjoterapeutyczne

 

Marzena Kuriata

 

  Na terenie szkoły prowadzone są również zajęcia socjoterapeutyczne adresowane do młodych ludzi potrzebujących wsparcia psychologicznego. Specjalista z zakresu socjoterapii udziela konsultacji indywidualnych. Pomoc młodym organizowana jest również w formie cyklicznych spotkań grupowych. Na zajęcia socjoterapeutyczne zapraszamy uczniów borykających się z niepowodzeniami w nauce, nieśmiałych, pragnących lepiej nawiązywać, kontakty towarzyskie.

 

Terapia logopedyczna

 

Aleksandra Bołcun

 

Na terenie szkoły prowadzone są również zajęcia logopedyczne adresowane do ludzi mających problemy z komunikowaniem się interpersonalnym oraz mającym wady wymowy. Logopedzi prowadzą terapię logopedyczną z dziećmi posiadającymi takie zalecenia w orzeczeniu lub opinii z poradni PPP.

 

  Doradztwo zawodowe

Szkolny Ośrodek Kariery

 

Bożenna Choduń

 

Szkolny Ośrodek Kariery to miejsce, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę o sobie, umiejętność odnalezienia swojego miejsca w życiu zawodowym, poznają zasady rządzące rynkiem pracy, uzyskują informacje o lokalnym rynku pracy, poznają podstawy prawa pracy.

 


 

Poznajemy nowe zawody - tancerz

24 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Jakubem Stępniem-zawodowym tancerzem-Mistrzem Świata w hip-hopie z 2004 r. Pan Jakub razem ze swoim kolegą instruktorem tańca- Vladem Nikolajewem opowiadali nie tylko o zawodzie, który jest ich ogromną pasją, ale również o kulturze hip-hopu. Pokazali na żywo elementy tańca. Zachęcali uczniów do odkrywania w sobie talentów i ich rozwijania. Uczniowie podziękowali gościom za interesujące spotkanie wielkimi brawami.

J. Choduń

 


 

Poznajemy zawody - laborant

Grupa uczniów naszego Gimnazjum 17 listopada 2016 r. odwiedziła ZWiK Laboratorium Badania Wody i Ścieków w Łomiankach. Panie laborantki bardzo ciekawie opowiadały o swojej pracy. Pokazały również jak wykonać proste analizy np. jak zbadać pH różnych substancji oraz zgodnie z Normą Polską wykonać oznaczenie ilości żelaza w wodzie. Dziękujemy bardzo pracownikom laboratorium za ciekawą, praktyczną lekcję.

Mikołaj Kiełbasa kl. IIIb

 


 

Poznajemy zawody - pizzer                

15 listopada 2016 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum była na wycieczce w Pizzerii Dominium (zajęcia z cyklu poznajemy zawody). Pan pizzer opowiedział historię powstania pizzy i pokazał technologię jej produkcji. Uczniowie skomponowali dodatki i pizza trafiła do pieca. Po krótkiej chwili degustowali już poniekąd swoje dzieło. Pizza smakowała wyśmienicie. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Klaudia Kowalska kl. IIIe

                                                                     


 

Czekolada

Dnia 20 października 2016 r., naszą szkołę odwiedziła jedna z pracownic Manufaktura Czekolady, która znajduje się w Warszawie przy ulicy Tamka 49.

Nasz gość opowiadał nam o swojej pracy i sposobach wyrabiania czekolady, zadziwiając nas ich różnorodnością. Dowiedzieliśmy się, że czekoladę można łączyć praktycznie ze wszystkimi możliwymi przyprawami np. solą, sezamem, jęczmieniem, bazylią czy papryką chilli. W dodatku nie musi mieć jednego kształtu jako prostokątna tabliczka. Pracownicy w manufakturze tworzą ją w różnych formach np. jako śruby, klucze, młotki, literki, serca, psy czy koty.

To zaskakujące i zarazem interesujące ile rzeczy można zrobić z małych ziarenek kakaowca.

Dla ciekawskich Manufaktura Czekolady prowadzi warsztaty dla młodzieży, na których można zrobić własną czekoladę, ozdobić ją według własnego pomysłu i poznać historię jej produkcji.

Bardzo podobało nam się to spotkanie. Pani prowadząca -mama naszej koleżanki-okazała się miłą, otwartą osobą, bardzo chętnie odpowiadała na nasze pytania. Mamy nadzieję, że kiedyś wybierzemy się na warsztaty do Manufaktury Czekolady.

Zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców do współpracy, którzy zechcą nam opowiedzieć o swojej pracy i przybliżą nam tajniki ciekawych zawodów.

 

Aleksandra Banaszek kl. IIIA

B.J. Choduń – opiekun Szoku.

 


 

 

SPOTKANIE UCZNIÓW GIMNAZJUM NA AKADEMII LEONA KOŹMIŃSKIEGO W WARSZAWIE

 Dnia 13 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać się do renomowanej uczelni - Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wyjazd dotyczył wyboru naszego przyszłego zawodu.

Dowiedzieliśmy się że pracą przyszłości jest między innymi prawnik, przedsiębiorca, projektant gier komputerowych oraz youtuber. Wykładowcy wytłumaczyli nam, że w ostatnich kilku latach coraz większym zapotrzebowaniem cieszą się uczelnie techniczne, informatyczne oraz medyczne.

Poruszano również temat rozmowy rekrutacyjnej. Powiedziano nam, ze dzisiejszy pracodawca nie zwraca uwagi tylko na dyplomy i certyfikaty, lecz na emocjonalność, zachowanie oraz wygląd kandydata.

Myślę, że te wykłady wiele na uświadomiły. Z pewnością poskutkuje to większą świadomością w wyborze przyszłej szkoły średniej, uczelni oraz pracy.

 

                       Aleksandra Sawicka III A