Podlasie

W dniach 12-14 czerwca odbyła się wycieczka na Podlasie, w której uczestniczyli uczniowie klasy Ib i Id.

W czasie wyjazdu podziwialiśmy krajobraz regionu, zwiedziliśmy dwa parki narodowe. W Białowieskim Parku Narodowym przeszliśmy ścieżką przyrodniczą Żebra Żubra oraz zwiedzaliśmy Rezerwat pokazowy Żubrów.

W Narwiańskim Parku Narodowym przeszliśmy kładką przyrodniczą Śliwno- Waniewo, biegnącą w poprzek doliny Narwi. Przeprawa przez liczne w tym miejscu  koryta rzeczne przy pomocy pływających pomostów umocowanych na linach była niewątpliwą atrakcją.

W Supraślu uczniowie uczestniczyli w warsztatach wyrobu papieru. W Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa młodzież poznawała tajniki produkcji papieru oraz wykonywała odbitki na XV wiecznej prasie drukarskiej.

Podlasie to region czterech kultur. Mogliśmy zapoznać się z kulturą polskich Tatarów w Kruszynianach, zwiedziliśmy również synagogę i pomisjonarski zespół klasztorny w Tykocinie, cerkiew obronną w Supraślu oraz Sobór Św. Trójcy w Hajnówce.

Mimo zmiennej i wietrznej pogody humory dopisywały.