cytat

 
 
 

Jak co roku  biblioteka kontynuuje działalność kulturalno - czytelniczą. W miesiącu wrześniu i październiku odbywały się dla uczniów klas pierwszych lekcje biblioteczne, w celu zapoznania ich z księgozbiorem naszej biblioteki. Raz w miesiącu jedna z klas pierwszych udawała się też na lekcje biblioteczne do Biblioteki Publicznej w Łomiankach, gdzie poznawali katalog komputerowy wykorzystywany przy wypożyczaniu książek. Nasza biblioteka zachęca uczniów do korzystania z bibliotek naukowych i tu odbyła się wycieczka klasy 3a do Biblioteki Narodowej w Alejach Niepodległości. Poznanie gmachu kultury narodowej i bogatych zbiorów biblioteki było ciekawym wydarzeniem dla uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym odbyła się też wycieczka do Mediateki - biblioteki  multimedialnej, gdzie odbyły się zajęcia z artmuzyki i robotyki.

Biblioteka szkolna stara się aktywnie uczestniczyć w życiu naszej szkoły. Nauczyciel - bibliotekarz przygotował z uczniami inscenizację Święta Narodowego 11 Listopada.

W celu zwiększenia poziomu czytelnictwa w naszej szkole, we wrześniu i październiku podjęliśmy w wybranych dniach, na przerwach głośne czytanie powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Ouo vadis”.

W grudniu został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Dorota Bjorgen

 


 

 

Kiedy masz jakieś wątpliwości,
idź do biblioteki

 

J. K. Rowling

 

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA WITA!!!

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA GIMNAZJUM NR 1
IM. JANUSZA KUSOCIŃSKEGO W ŁOMIANKACH


CZAS PRACY BIBLIOTEKI

Nauczyciel Dorota Bjorgen

 

poniedziałek

7.45 – 8.55

12.30 – 13.40

 

wtorek

7.45 – 8.00

11.45 – 12.45

środa

9.50 – 10.45

13.35 – 14.35

czwartek

8.00 – 8.55

11.30- 14.25

piątek

8.55 – 10.45

11.45 – 13.35

 

Biblioteka Gimnazjum nr 1 realizuje program czytelniczo – medialny. Do jej głównych zadań należy udostępnianie zbiorów biblioteki i przysposobienie czytelnicze uczniów oraz organizowanie konkursów i wycieczek do bibliotek. W bibliotece szkolnej gimnazjaliści klas pierwszych spotykają się tez na lekcjach bibliotecznych, na których poznają jej księgozbiór i funkcjonowanie. Nasza biblioteka współpracuje również z Domem Kultury w Łomiankach, gdzie spotykamy się na warsztatach literackich i dyskusji z ciekawym pisarzem. Biblioteka publiczna zaś organizuje dla nas lekcje biblioteczne, jak posługiwać się katalogiem komputerowym oraz spotkania z pisarzami powieści młodzieżowych. Biblioteka szkolna jest miejscem przyjaznym dla ucznia, w którym znajdzie on fachową pomoc przy wyborze pozycji przydatnej w nauce każdego przedmiotu czy też przygotowaniu projektu edukacyjnego.

 


Wycieczka do Mediateki

W dniu 14 marca 2016r. trzynastu uczniów klasy I A i II A pod opieką nauczyciela biblioteki Doroty Bjorgen uczestniczyło w zajęciach z artmuzyki i robotyki w bibliotece multimedialnej przy ul. Szegedyńskiej na Żoliborzu (tzw. Mediateki). Zajęcia okazały się bardzo zajmujące, młodzież wróciła do szkoły bardzo zadowolona. Na pewno będziemy w przyszłości je kontynuować.

Dorota Bjorgen

 


 

 1. W dniu 29 października  nauczyciel bibliotekarz z klasą 3b odbył  wycieczkę do gmachu głównego  Biblioteki Narodowej w Al. Niepodległości w Warszawie. Pod opieką pracownika biblioteki młodzież została oprowadzona po ważnych miejscach obiektu, jak wypożyczalnia i czytelnie. Gimnazjaliści obejrzeli też film na temat konserwacji zbiorów oraz historii przedwojennej biblioteki i jej budowy po wojnie.

Wycieczka okazała się bardzo interesująca ,bo uczniowie zdobyli wiele cennych informacji ,jak korzystać z biblioteki w przyszłości.

 2. Biblioteka organizuje co dwa tygodnie wieczorki filmowe dla gimnazjalistów, na których są wyświetlane filmy oparte na literaturze fantastycznej. Odbywają się one w piątki pomiędzy godziną 13:30 a 15:30.

 

Dorota Bjorgen

 


 

Wycieczka do Mediateki zorganizowana w ramach propagowania czytelnictwa

Nauczyciel bibliotekarz pani Dorota Bjorgen w dniu 19 listopada zorganizowała dla uczniów klasy 1 f wycieczkę do MEDIATEKI przy ulicy Szegedyńskiej w Warszawie. Jest to centrum multimedialne, w którym gimnazjaliści brali udział w ciekawych zajęciach z „Artmuzyki” i „Robotyki”. Uczniowie zapoznali się też z ofertą edukacyjną tej nietypowej biblioteki. Po zajęciach wszyscy zgodnie stwierdzili, że zajęcia były bardzo ciekawe i polecają je innym, którzy pragnął pogłębiać swoje wiadomości.

 

Dorota Bjorgen

 

 


 

Wieczorki filmowe w bibliotece w tym semestrze odbędą sie w następujących terminach:

4 i 18 grudnia - godz.: 13:40 do 15:40

15 stycznia - godz.: 13:40 do 15:40

Serdecznie zapraszam uczniów klas pierwszych i drugich.

         nauczyciel bibliotekarz Dorota Bjorgen


 

Kolejna lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej

 

25 stycznia 2016r. klasa I B uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej w Łomiankach. Uczniowie zostali poinformowali jak korzystać z katalogu komputerowego.

Wiedza ta będzie dla nich przydatna w następnych latach nauki, w trakcie korzystania z bibliotek naukowych. Gimnazjaliści poznali również księgozbiór biblioteki.

Na koniec zajęć uczniowie odbyli krótkie ćwiczenia w wyszukiwaniu pozycji książkowych.

   

 

 

Aktualności

 • Zapraszamy wszystkich rodziców, szkoły podstawowej oraz gimnazjum na spotkanie z wychowawcą w poniedziałek 11 września o godzinie 17.00

   

 •  

  Wilkasy

  W dniach 05-09.06 klasy 1e i 1f przebywały na zielonej szkole w Wilkasach. Oprócz integracji klas uczniowie mogli poszerzyć wiedzę na temat Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz zabytków...


  Czytaj więcej...
 •  

  Podlasie

  W dniach 12-14 czerwca odbyła się wycieczka na Podlasie, w której uczestniczyli uczniowie klasy Ib i Id.

  W czasie wyjazdu podziwialiśmy krajobraz regionu, zwiedziliśmy dwa parki narodowe...


  Czytaj więcej...
 •  

  1 czerwca 2017r.

  1 czerwca 2017r. w Gimnazjum nr 1 w Łomiankach obchodziliśmy Dzień Patrona oraz Sportu. Odbył się finał w piłce nożnej. Następnie zostaliśmy zaproszeni na Dzień Talentów. Uczniow...


  Czytaj więcej...
 •  

  Palmiry

  Dnia 1 czerwca o godzinie 9:00 trzy osoby z klasy 2E wraz z wychowawcą złożyli wiązankę na grobie patrona szkoły na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach.

   

   

   

   

   

   

 •  

  Zajęcia z programowania

  W tym roku szkolnym 2016/2017 na lekcjach informatyki rozpoczęliśmy programowanie razem z Panią Izabelą Grochowską. Programowaliśmy proste rysunki oraz wykonywaliśmy oblic...


  Czytaj więcej...
 •  

  Konkurs Wiedzy Biblijnej Hieronymus

  W piątek 26 maja w kurii archidiecezji warszawskiej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla finalistów i laureatów Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy B...


  Czytaj więcej...

 

 Archiwum aktualności

 
 
 
 
 
 
 

Przydatne linki

 

 

Klasa dwujęzyczna

 

Klasa dwujęzyczna: program obejmuje zwiększoną liczbę nauczania języka angielskiego (5 godz. w tygodniu), a także nauczanie z elementami języka angielskiego takich przedmiotów jak: historia, wiedza o społeczeństwie, chemia, geografia, matematyka.
Nauczanie odbywa się wielopłaszczyznowo poprzez: wyjazdy do teatru na sztuki w języku angielskim, przedstawienia szkolne  w języku w języku angielskim

Czytaj więcej...

Integracja

Integracja to proces, którego celem jest uczestnictwo wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli w procesie edukacyjnym.

Klasy integracyjne rozbudzają świadomość, że wszyscy ludzie mają równe prawa, choć różne są ich możliwości; są cząstką nowoczesnej szkoły, twórczej i przyjaznej jako miejsca naturalnej nauki tolerancji, wrażliwości, otwartości i akceptacji.

 

Czytaj więcej...

Sport szkolny

Nasza szkoła realizuje zajęcia z wychowania fizycznego w systemie 2+2 czyli 2 godziny zajęć z podstawy programowej i 2 godziny w ramach zajęć do wyboru. Uczniowie co roku wybierają zajęcia spośród proponowanych dyscyplin: gry zespołowe, pływanie, piłka nożna, rekreacja. Co roku mogą wybrać inną dyscyplinę lub kontynuować poprzednią.

 

Czytaj więcej...

 

Wolontariat i samorząd

Witamy w nowym roku szkolnym. Przed uczniami kolejne wyzwania w ramach pracy w wolontariacie szkolnym. Zapraszamy wszystkich chętnych, którym nie jest obca bezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka.

 

Czytaj więcej...

 

Zajęcia pozalekcyjne odkrywanie talentów

Gimnazjum nr 1 w Łomiankach z Oddziałami Dwujęzycznymi w okresie wakacyjnym  dołączyło  do elitarnego grona szkół, które noszą zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”,  przyznawanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji pod patronatem MEN. Tytuł stanowi szczególne wyróżnienie dla szkół podejmujących szereg działań na rzecz ucznia zdolnego.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka Gimnazjum nr 1 realizuje program czytelniczo – medialny. Do jej głównych zadań należy udostępnianie zbiorów biblioteki i przysposobienie czytelnicze uczniów oraz organizowanie konkursów i wycieczek do bibliotek. W bibliotece szkolnej gimnazjaliści klas pierwszych spotykają się tez na lekcjach bibliotecznych, na których poznają jej księgozbiór i funkcjonowanie.

 

Czytaj więcej...

 

Działania ekologiczne

Dla kształtowania wrażliwości społecznej uczniów ważne są działania ekologiczne, podejmowane pod opieką  nauczycieli biologii i geografii. Udział w akcjach ekologicznych uczy postaw proekologicznych i rozbudza zainteresowania przyrodnicze - w myśl zasady: POZNAJ – POKOCHAJ – CHROŃ

 

Czytaj więcej...

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

POMOC PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA
W naszym gimnazjum uczniom oferujemy pomoc pedagogiczną w zakresie:  
- rozpoznawania indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowania przyczyn niepowodzeń szkolnych,
- integrowania zespołów klasowych w klasach pierwszych

 

Czytaj więcej...