cytat

 
 
 

 

KLASA W GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNYM – WARTO SPRÓBOWAĆ

Klasa dwujęzyczna: program obejmuje zwiększoną liczbę nauczania języka angielskiego (5 godz. w tygodniu), a także nauczanie z elementami języka angielskiego takich przedmiotów jak: historia, wiedza o społeczeństwie, chemia, geografia, matematyka.
Nauczanie odbywa się wielopłaszczyznowo poprzez: wyjazdy do teatru na sztuki w języku angielskim, przedstawienia szkolne  w języku w języku angielskim, projekty edukacyjne - dotyczące kultury krajów anglojęzycznych.

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczą  w ciekawych spotkaniach. Wzięli udział m. in. w Dniu Języków Obcych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie odbywały się warsztaty, seminaria i inne imprezy towarzyszące pod hasłem:
„Bez znajomości języków obcych człowiek czuję się gorzej niż bez paszportu”. Nasi gimnazjaliści byli też z wizytą w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie, gdzie odbyła się debata Meet America. Debata przybliżała tradycję i kulturę tego fascynującego kraju.

Uczniowie rozwijają swoje umiejętności językowe podczas corocznych wyjazdów Euro Week – Szkoła Liderów. Jest to specjalny obóz edukacyjny, pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Nasi uczniowie biorą też  udział w licznych konkursach języka angielskiego. Do najważniejszych należą: Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego, Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Szkolny Konkurs Poezji Angielskiej.

Uczniowie mogą dodatkowo rozwijać swoje zainteresowania i pasje dotyczące języka w kąciku czytelniczym, w Angielskim Kole Teatralnym oraz przygotowując ciekawe projekty edukacyjne.

 

NA CZYM POLEGA DWUJĘZYCZNOŚĆ W NASZYM GIMNAZJUM?

Przedmioty takie geografia i matematyka, realizują  podstawę programową, włączając materiały anglojęzyczne. Dzięki temu uczniowie poszerzają nie tylko wiedzę typową dla przedmiotu, ale również słownictwo i zwroty w języku angielskim charakterystyczne dla omawianych zagadnień Podczas dwóch dodatkowych godzin lekcyjnych uczniowie mogą  poświecić  czas  na doskonalenie gramatyki, konwersacji i zdobywanie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych.

 

CZY LEKCJE NA PRZEDMIOTACH DWUJĘZYCZNYCH SĄ PROWADZONE TYLKO PO ANGIELSKU?

Część zajęć może być prowadzona w języku obcym, np. jedno z omawianych zagadnień lub jakichś problem. Nasi uczniowie otrzymują dodatkowe materiały w języku angielskim. Czasami uczą się tylko słownictwa, czytają krótkie artykuły, piszą streszczenia. Stopniowo do klasy trzeciej liczba lekcji prowadzonych w języku obcym powinna wzrastać.

 

JAKIE KORZYŚCI UCZNIOWI DAJE KLASA  DWUJĘZYCZNA?

Po pierwsze, uczeń rozwija nie tylko swoją wiedzę ogólną, ale też doskonali  umiejętności językowe. Uczy się, jak łączyć naukę z różnych dziedzin z nauką języka obcego – CLIL (content and language integrated learning). Poszerza swoją wiedzę na temat kultury anglosaskiej, przygotowuje się do samodzielnego poszukiwania źródeł wiedzy oraz zabiera głos w dyskusjach prowadzonych w języku obcym. Nasz uczeń umie się uczyć, świadomie podchodzi do swojego rozwoju i wie, że jest częścią zespołu.

 

CZY SZKOŁA OFERUJE ODPOWIEDNIE ZAPLECZE DO NAUCZANIA DWUJĘZYCZNEGO?

Tak, szkoła roku szkolnym 2016/2017 wzbogaciła się o nowe laboratorium językowe w profesjonalnym nagłośnieniem.  W sumie posiadamy dwa laboratoria językowe.Lubisz się uczyć? Chcesz poznawać świat? Twoją pasją jest angielski?
Marzysz o studiach za granicą?
Czekamy na Ciebie!!!   Dołącz do nas!!!

 


 

 

Rok szkolny 2016/2017

 

Przedstawienie pt. "Oliver Twist" - lekcja języka angielskiego w teatrze

W piątek, 28 października wszystkie klasy dwujęzyczne, wybrały się na przedstawienie pt. "Oliver Twist" do Teatru Studio Buffo. Sztuka odbyła się w języku angielskim. Zagraniczni aktorzy świetnie zagrali swoje role. Przedstawienie nam się bardzo podobało, było bardzo zrozumiałe i ciekawe. Uważamy, że to była bardzo interesująca lekcja języka angielskiego. Nauczanie języka obcego w inny sposób niż tylko zajęcia lekcyjne jest bardzo przydatne i atrakcyjne.

Nina Michalska Ia

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 • Zapraszamy wszystkich rodziców, szkoły podstawowej oraz gimnazjum na spotkanie z wychowawcą w poniedziałek 11 września o godzinie 17.00

   

 •  

  Wilkasy

  W dniach 05-09.06 klasy 1e i 1f przebywały na zielonej szkole w Wilkasach. Oprócz integracji klas uczniowie mogli poszerzyć wiedzę na temat Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz zabytków...


  Czytaj więcej...
 •  

  Podlasie

  W dniach 12-14 czerwca odbyła się wycieczka na Podlasie, w której uczestniczyli uczniowie klasy Ib i Id.

  W czasie wyjazdu podziwialiśmy krajobraz regionu, zwiedziliśmy dwa parki narodowe...


  Czytaj więcej...
 •  

  1 czerwca 2017r.

  1 czerwca 2017r. w Gimnazjum nr 1 w Łomiankach obchodziliśmy Dzień Patrona oraz Sportu. Odbył się finał w piłce nożnej. Następnie zostaliśmy zaproszeni na Dzień Talentów. Uczniow...


  Czytaj więcej...
 •  

  Palmiry

  Dnia 1 czerwca o godzinie 9:00 trzy osoby z klasy 2E wraz z wychowawcą złożyli wiązankę na grobie patrona szkoły na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach.

   

   

   

   

   

   

 •  

  Zajęcia z programowania

  W tym roku szkolnym 2016/2017 na lekcjach informatyki rozpoczęliśmy programowanie razem z Panią Izabelą Grochowską. Programowaliśmy proste rysunki oraz wykonywaliśmy oblic...


  Czytaj więcej...
 •  

  Konkurs Wiedzy Biblijnej Hieronymus

  W piątek 26 maja w kurii archidiecezji warszawskiej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla finalistów i laureatów Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy B...


  Czytaj więcej...

 

 Archiwum aktualności

 
 
 
 
 
 
 

Przydatne linki

 

 

Klasa dwujęzyczna

 

Klasa dwujęzyczna: program obejmuje zwiększoną liczbę nauczania języka angielskiego (5 godz. w tygodniu), a także nauczanie z elementami języka angielskiego takich przedmiotów jak: historia, wiedza o społeczeństwie, chemia, geografia, matematyka.
Nauczanie odbywa się wielopłaszczyznowo poprzez: wyjazdy do teatru na sztuki w języku angielskim, przedstawienia szkolne  w języku w języku angielskim

Czytaj więcej...

Integracja

Integracja to proces, którego celem jest uczestnictwo wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli w procesie edukacyjnym.

Klasy integracyjne rozbudzają świadomość, że wszyscy ludzie mają równe prawa, choć różne są ich możliwości; są cząstką nowoczesnej szkoły, twórczej i przyjaznej jako miejsca naturalnej nauki tolerancji, wrażliwości, otwartości i akceptacji.

 

Czytaj więcej...

Sport szkolny

Nasza szkoła realizuje zajęcia z wychowania fizycznego w systemie 2+2 czyli 2 godziny zajęć z podstawy programowej i 2 godziny w ramach zajęć do wyboru. Uczniowie co roku wybierają zajęcia spośród proponowanych dyscyplin: gry zespołowe, pływanie, piłka nożna, rekreacja. Co roku mogą wybrać inną dyscyplinę lub kontynuować poprzednią.

 

Czytaj więcej...

 

Wolontariat i samorząd

Witamy w nowym roku szkolnym. Przed uczniami kolejne wyzwania w ramach pracy w wolontariacie szkolnym. Zapraszamy wszystkich chętnych, którym nie jest obca bezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka.

 

Czytaj więcej...

 

Zajęcia pozalekcyjne odkrywanie talentów

Gimnazjum nr 1 w Łomiankach z Oddziałami Dwujęzycznymi w okresie wakacyjnym  dołączyło  do elitarnego grona szkół, które noszą zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”,  przyznawanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji pod patronatem MEN. Tytuł stanowi szczególne wyróżnienie dla szkół podejmujących szereg działań na rzecz ucznia zdolnego.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Biblioteka Gimnazjum nr 1 realizuje program czytelniczo – medialny. Do jej głównych zadań należy udostępnianie zbiorów biblioteki i przysposobienie czytelnicze uczniów oraz organizowanie konkursów i wycieczek do bibliotek. W bibliotece szkolnej gimnazjaliści klas pierwszych spotykają się tez na lekcjach bibliotecznych, na których poznają jej księgozbiór i funkcjonowanie.

 

Czytaj więcej...

 

Działania ekologiczne

Dla kształtowania wrażliwości społecznej uczniów ważne są działania ekologiczne, podejmowane pod opieką  nauczycieli biologii i geografii. Udział w akcjach ekologicznych uczy postaw proekologicznych i rozbudza zainteresowania przyrodnicze - w myśl zasady: POZNAJ – POKOCHAJ – CHROŃ

 

Czytaj więcej...

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

POMOC PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA
W naszym gimnazjum uczniom oferujemy pomoc pedagogiczną w zakresie:  
- rozpoznawania indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowania przyczyn niepowodzeń szkolnych,
- integrowania zespołów klasowych w klasach pierwszych

 

Czytaj więcej...